3-ways-tom-holland-s-spiderman-can-be-more-amazing-than-andrew-garfield-s-598825

معرفی 10 دشمن برتر اسپایدر من

شخصیت مردعنکبوتی از آن جمله شخصیت هایی است که از ابر خبیث های بسیار خوبی در سری داستان های خود بهره برده و تعدادی از این شخصیت ها برای عملی کردن اهداف خود دست به دامن نقشه هایی در مقیاس عظیم می شوند.مقاله ای که هم اکنون پیش روی شماست به ده تن از برترین دشمنان شخصیت محبوب مرد عنکبوتی می پردازد.

(انتخاب دشمنان بر اساس اعمال پلیدانه و صدماتی است که به پیتر پارکر وارد کرده اند.)


10. Jackal

Thejackalamazingspiderman146.jpg
[box type=”shadow” ]اولین حضور در نقش استاد پیتر پارکر:  شماره ی 31 از کمیک های مردعنکبوتی شگفت انگیز /سال اولین حضور:1965 /اولین حضور به عنوان شغال: شماره ی 129 از کمیک های مردعنکبوتی شگفت انگیز/ سال اولین حضور شغال: 1974/ خالقان مایلز وارن: استن لی و استیو دیتکو /خالقان شغال: Gerry Conway و Ross Andru /قابلیت ها: نابغه ی دنیای ژنتیک، ابرانسان، دارای تبحری خاص در کلون سازی[/box]

دکتر مایلز وارن در ابتدای کمیک های مردعنکبوتی تنها نقش استاد دانشگاهی را  ایفا می کرد که علاقه ای پنهان به گوئن استیسی داشت و بعد ها با نام شغال تبدیل به یکی از دشمنان خطرناک مرد عنکبوتی شد. پس از مرگ گوین، مایلز فقط و فقط به انتقام گرفتن از پارکر فکر می کرد، زیرا وی را مسئول مرگ گوئن می دانست؛ به همین سبب  تصمیم گرفت تا از پیترپاکر و گوئن استیسی کلون بسازد!( که البته باید اشاره کرد بعدها خود شغال در میان نبرد مردعنکبوتی اصلی و کلون او کشته شد.) همچین آنقدر قضیه ی کلون ها پیچیده شد که پیتر پاکر اصلی فکر می کرد خود او هم از مخلوقات شغال است!  لازم به ذکر می باشد که کمیک سرگذشت کلون از جنجال برانگیزترین کمیک هایی مارول به شمار می رود.

در چاپ جدید این سری داستان تغییراتی به وجود آمد که از میان آنان می توان قرار گرفتن دکتر اختاپوس در بدن پیتر پارکر را نام برد.

Image result for jackal in spiderman comic books

9. هاب گابلین

[box type=”shadow” ]اولین حضور: در شماره 238 از کمیک های مردعنکبوتی شگفت انگیز/ سال اولین حضور: 1983/ خالقان: راجر استرن و جان رومیتا[/box]

رابرت کینگزلی کسی بود که با پول زیاد و دزدیدن وسایل گرین گابلین جای او را گرفت!وی با خلق ظاهر و نامی مقتبس از گرین گابلین تمام سعی خود را کرد تا به نفر اول جنایتکاران نیویورک تبدیل شود!( البته پس از مدتی به این هدف خود دست یافت.)

افرادی که در کمیک ها هاب گابلین حضور داشته اند عبارتند از:: Roderick Kingsley، Arnold Donovan،Ned Leeds،Jason Macendale،Daniel Kingsley،Phil Urich،Demogoblin،Harry Osborn.

Roderick Kingsley (Hobgoblin).jpg

[box type=”shadow” ]نام: رابرت کینگزلی/اولین حضور( به عنوان رابرت کینگزلی): در شماره 43 مردعنکبوتی خارق العاده/سال اولین حضور: 1980/اسم مستعار: Devil-Spider/قابلیت ها: نقشه ریز خوب، هیپنوتیزکننده، فشن دیزاینر، استفاده کامل از تکنولوژی گرین گابلین پس از مرگ او [/box]

Ned4.jpg

[box type=”shadow” ] نام: ادوارد نیلز/اولین حضور: شماره 18 از کمیک های مردعنکبوتی شگفت انگیز/سال اولین حضور:1964/خالقان: استیو دیتکو و استن لی/قابلیت ها: روزنامه نگار حرفه ای، حالت فیزیکی غیرعادی، توانایی استفاده از گلایدر و دیگر وسائل گرین گابلین، استدلال کننده قیاسی[/box]

Webofspiderman93panel.jpg

[box type=”shadow” ]نام: Jason Macendale, Jr/اولین حضور به عنوان(Jack O’Lantern): در شماره 19 از کمیک های مردماشینی/سال اولین حضور: 1981/اولین حضور به عنوان هاب گابلین: در شماره 289 از کمیک های مردعنکبوتی شگفت انگیز/خالقان: استیو دیتکو و تام دی فالکو/عضویت در گروه:شش خبیث/قابلیت: دارای قدرت فرا انسانی، عملکرد خوب در مبارزه ی تن به تن، توانایی دیدن درون بدن،  قابلیت استفاده از اسلحه های گرین گابلین و ویروس وی.[/box]

Phil Urich Hobgoblin.jpg

نام: Phil Urich

اولین حضور به عنوان (Phil Urich): در شماره 125 از کمیک های Web of spider-man

سال اولین حضور:1995

اولین حضور به عنوان گرین گابلین: در شماره 225 کیمک های مردعنکبوتی خارق العاده

سال اولین حضور:1995

اولین حضور به عنوان هاب گابلین: شماره ی 649 از کمیک های مردعنکبوتی شگفت انگیز

سال اولین حضور: 2011

اولین حضور به عنوان Goblin Knight: در شماره ی 16 مردعنکبوتی برتر

سال اولین حضور:2013

 اولین حضور به عنوان Goblin King:

The Amazing Spider-Man Vol.3

سال اولین حضور: 2014

8. مردشنی

null
[box type=”shadow” ]نام: فیلینت مارکو /خالقان: استن لی و استیو دیتکو[/box]

شخصیت مردشنی برای اولین بار توسط دو زوج شگفت انگیز یعنی استن لی و استیو دیتکو خلق شد.

اولین حضور او به شماره 4 کمیک های مردعنکبوتی شگفت انگیز در سال 1963 برمی گردد.

فیلینت مارکو طی یک حادثه ی اتفاقی در معرض یک آزمایش هسته ای قرار گرفت و تبدیل به چیزی شد که حتی فکرش را هم نمی کرد!

البته لازم به ذکر است که فیلینت مارکو همیشه در کمیک ها بد نبوده است و  بارها برای مدتی جرم و جنایت را رها کردهو تبدیل به انسانخوبی شده است!

عضویت در تیم های:

Sinister Six
Frightful Four
Avengers
Wild Pack
Enforcers
The Outlaws
TheIntruders

اسم های مستعار:

Sylvester Mann

 Quarryman

قابلیت ها:

توانایی ساخت نسخه ی ها متعدد شنی، دارای قدرت های ابرانسانی، استفاده از خاک روی سطح زمین، امکان تبدیل بدن خود به شکل های گوناگون شنی.

7. آفتاب پرست

Image result for Chameleon (comics)
[box type=”shadow” ]نام: دیمیتری اسمردیاکف/ خالقان: استن لی و استیو دیتکو[/box]

شخصیت آفتاب پرست در شماره 1 از کمیک های مردعنکبوتی شگفت انگیز در سال 1963 توسط استن لی و استیو دیتکو خلق شد.

آفتاب پرست یا همان دیمیتری اسمردیاکف روسی همانطور که از نام او مشخص است توانایی تبدیل شدن به هر شکلی را دارد و اولین دشمنی بود که با مردعنکبوتی روبرو شد.

همچنین باید اشاره کرد که در کمیک ها شخصیت آفتاب پرست با اشخاصی همچون : رد اسکال، کریون(  دیمیتری برادر ناتنی اوست) ، الکترو، کینگ پین، داکتر اوکتاپوس، کله چکشی و.. همکاری داشته است.

 این شخصیت در شماره 49 از کمیک های Spider-Man Memories کشته شد و مرگ او به گونه ای بود که تاثیری حزن انگیز بر دل خوانندگان گذاشت.(البته پس از مرگ او کریون تمام سعی خود را به کار برد تا از مردعنکبوتی انتقام بگیرد.)

Image result for Chameleon (comics) death

6. کینگ پین( ویلسون فیسک)

[box type=”shadow” ]خالقین: استن لی و جان رومیتا/ اسم های مستعار: Harold, Howard, TheBrainwasher/ قابلیت ها: قدرت فیزیکی بالا، توانایی ذهنی خوب، طرح ریز حرفه ی، همچینن گاها دیده شده که زره ای از جنس کولار به تن میکند.( کولار فیبر مصنوعی بسیار محکم است که از ان در ساخت لباس ضدگلوله نیز استفاده میشود. و از گروه آمیدها میباشد.)[/box]

کینگ پین(ویلسون فیسک)  رییس سیندیکاهای جنایتکاران شهر نیویورک است و نخستین حضور وی در شماره ی 50 از کمیک های مردعنکبوتی شگفت انگیز ظاهر شد.

او پیش از  اینکه به عنوان دشمن سرسخت و درجه یک مت مورداک شناخته شود زندگی را برای پیتر پارکر به جهنم تبدیل کرده بود!(  این شخصیت منفی قدرت خاصی ندارد و بدن او تنها از عصله تشکیل شده و هیکلی قوی دارد.)

5. میستریو

Image result for MYSTERIO
[box type=”shadow” ]نام: کویینتین بک/ خالقان: استیو دیتکو و استن لی[/box]

کوینتین بک یا همان میستریو برای اولین بار در شماره 13 از کمیک ها مردعنکبوتی شگفت انگیز در سال 1964 حضور پیدا کرد.  میستریو در ابتدا تنها بدلکاری حرفه ای و استاد افکت ها و جلوه های ویژه بود ولی پس از مدتی او تصمیم گرفت تا برای رسیدن به اهداف پلیدانه ی خود از هنر و استعدادی که در افکت ها و بدلکاری ها داشت استفاده کند.

درست است که این شخصیت منفی دارای قدرت های فوق بشری نیست ولی بارها توانسته توهم هایی بسیار عجیب را برای پیتر پارکر ایجاد کند.

عضویت در گروه های:
شش خبیث

ماگیا

[box type=”shadow” ]نام گروه: Maggia/ خالقان:استن لی و دان هک/ اولین حضور: در شماره 3 از کمیک های انتقام جویان/ وظیفه: سازماندهی جنایتها/ ماگیا به عبارتی همان مافیای درون کمیک های مارول است که توسط Count Nefaria و دختر او رهبری میشود در این گروه افراد شرور حضور پیدا میکنند تا برای اعمال جنایتکارانه ی خود طرح ریزی کنند.[/box]

4. کریون

KravenTheHunterByJohnRomitaSr.gif
[box type=”shadow” ]نام:Sergei Nikolaevich Kravinoff/ خالقین: استن لی و استیو دیتکو[/box]

این شخصیت برای اولین بار در شماره 15 از کمیک های مردعنکبوتی شگفت انگیز حضور پیدا کرد.

 سرگی کریون که یکی از شکارچیان حرفه ای است که مهارت فوق العاده ای در شکار حیوانات دارد؛ همین استعداد غیر عادی او بود که پس از مدتی باعث ایجاد انگیزه برای شکار مرد عنکبوتی شد!

( همچنین در ابتدای مقاله اشاره شد که او برادر ناتنی دیمتری اسمردیاکوف می باشد.)

عضویت در گروه های:

شش خبیث

خانواده ی کریون

قابلیت ها:

دارای سرعت نسبتا زیادو  قدرت های فرا انسانی، عملکرد خوب در مبارزات تن به تن، شکارچی حرفه ای، استقامت بالا

آخرین شکار کریون:

Image result
[box type=”shadow” ]نویسنده:J. M. DeMatteis/ طراحان:Bob Sharen وJanet Jackson/ در این کمیک کریون به آخرین شکار خود میپردازد. او تصمیم میگرد تا برای آخرین بار به مبارزه با اسپایدی برود و یک بار برای همیشه او را شکست دهد پس با طرح نقشه ی زنده به گور کردن به استقبال اسپایدی می رود! پس از زنده به گور کردن او تصمیم میگ یرد تا لباس اسپیادر من را بر تن کند و به مبارزه با جرم و جنایت بپردازد که البته پس از مدتی پیتر پاکر از گور خارج می شود و جایگاه خود را از کریون پس می گیرد.( کریون در انتها خودکشی می کند چون دیگر انگیزه ای برای زندگی نداشت.)[/box]

3.ونوم

Venom-artmm.jpg

شخصیت ونوم برای اولین بار در شماره 252 از کمیک ها مردعنکبوتی شگفت انگیز در سال 1984 حضور پیدا کرد.

افراد بسیار زیادی در طول کمیک های مردعنکبوتی این سیمبیوت را بر تن کرده اند.  سیمبیوت های فضایی مانند انگل به بدن میزبان خود می چسبند و از کینه ای که در دل او شکل گرفته تغذیه می کنند!

 اولین بار پیتر پارکر میزبان این سیمبیوت شد که در ابتدا  به دلیل قدرت های فوق العاده ی جدیدش علاقه ای وافر نسبت به لباس سیمبیوت خود پیدا کرد،  ولی پس از مدتی به خاطر اختلال های شخصیتی پیتر پارکر سیمبیوت را از خود جدا کرد و به سراغ لباس همیشگی خود رفت.پس از پیتر پارکر این سیمبیوت ادی براک را به میزبانی خود برگزید.

نقطه ضعف ها:

در برابر آتش و صدا حساس است.

افرادی که در طول کمیک ها سیمبیوت را بر تن کرده اند:

Peter Parker
Eddie Brock
Ann Weying
Patricia Robertson
Angelo Fortunato
Mac Gargan
Flash Thompson

2. دکتر اختاپوس

null
[box type=”shadow” ]نام: اتو اکتاویوس/ خالقانک استن لی و استیو دیتکو/ اولین حضور: در شماره 3 از کمیک های مردعنکبوتی شگفت انگیز[/box]

دکتر اختاپوس یکی از دانشمندان بزرگ بود که در کارهای خود از چهار بازوی مکانیکی بهره می گرفت اما سرانجام بر اثر حادثه ای توانایی کنترل بازو های خود را از دست داد و تبدیل به یکی از دشمنان سرسخت مردعنکبوتی شد.

 اکتاویوس در طول کمیک های اسپایدرمن دست به اعمال خبیثانه ی بسیاری زده که بعضا روح پیتر پارکر را خراش داده اند.برای مثال می توان کشته شدن سروان جورج استیسی (پدر گوئن استیسی) را مثال زد.(  این اتفاق به صورت مستقیم رخ نمی دهد و جورج استیسی برای نحات جان یکی از شهروندان کشته می شود.)

همانطور که می دانید این شخصیت ، شخصیت موردعلاقه ی آقای دن اسلات(نویسنده ی حال حاظر کمیک های مرد عنکبوتی) می باشد و چندی پیش بود که روح اکتاویوس را وارد جسم پیتر پاکر کرد و برای مدتی شاهد مرد عنکبوتی به سبک اختاپوس بودیم!

1.گرین گابلین

null
نام : نورمن آزبورن/ خالقین: استن لی و استیو دیتکو

نورمن آزبورن برای اولین بار در شماره 14 از کمیک های مردعنکبوتی شگفت انگیز حضور پیدا کرد.

شخصیت گرین گابلین شخصیتی است که همه ی ما او را میشناسیم و می دانیم که هیچکس به اندازه ی او تا به حال مردعنکبوتی را زجر نداده است. نورمن آزبورن رییس و موسس شرکت آزبورن و پدر هری آزبورن(دوست صمیمی پیتر در دوره ی دبیرستان) می باشد. وی در کارهای تحقیقاتی بسیاری شرکت کرده  و دستاورد های گوناگونی را به نام خود ثبت کرده با این حال  پس از حادثه ای دچار اختلالات ذهنی می شود و به قدرت هایی دست میابد که او را تبدیل به یک هیولای خبیث می کند!

 گرین گابلین در کمیک ها دست به اعمال وحشتناکی زده است که شاید بتوان گفت اقدامات وی یک سر و گردن بالاتر از دیگر دشمنان مرد عنکبوتی است! از جمله اقدامات وی می توان به کشتن گوئن استیسی( اولین معشوقه ی پیتر پارکر) در شماره 121 از کمیک های مردعنکبوتی شگفت انگیز اشاره کرد.

البته در شماره ی 121 پس از این حادثه مردعنکبوتی به بدترین شکل ممکن وی را کتک زد! (به طوری که ممکن بود ازبورن به دست پیتر کشه شود ولی وی تصادفا به وسیله ی گلایدر خود به قتل رسید.)

پس از این حادثه هری ازبورن از مردعنکبوتی کینه به دل گرفت و تمام تلاش خود را به کار برد تا انتقام پدرش را از مردعنکبوتی بگیرد!( به همین دلیل چندی بعد او به گرین گابلین دوم تبدیل شد.)

البته همگان آگاهند که گرین گابلین در طول کمیک های مردعنکبوتی کارهای خبیثانه ی زیادی انجام داده است ولی از دید طرفداران مردعنکبوتی کشته شدن گوئن استیسی خبیثانه ترین عمل وی به شمار می رود.


خب این مقاله در این جا به پایان میرسد و امیدوارم که از این مقاله لذت برده باشدی و توانسته باشیم ذره ای به اطلاعات کامیکی شما اضافه کنیم. همچینی اگر انتقاد یا پیشنهادی دارید حتما با ما در میان بگذارید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 1
دوست نداشتم: 0
میانگین امتیازات: 1

22 دیدگاه در “معرفی 10 دشمن برتر اسپایدر من

اقا یه سوال
اولین عشق پیتر گوئن بود با بتی برنت؟

سلام
اولین عشق حقیقی پیتر پارکر گوئن استیسی بود که توسط گرین گابلین به قتل سید.
ولی بتی برنت جز اولین افرادی بود که پیتر باهاش رابطه عاشقانه برقرار کرد که زیاد هم دوام نداشت. به طور کلی فقط یه رابطه کوتاه مدت بود که نمیشد گفت عشق پیتر بوده.

جسارت نباشه
ولی اولین عشق حقیقی پیتر بتی برانت بود(منشی j.j.j)
ولی این علاقه یک طرفه بود و وقتی بتی فهمید یه سیلی زد به صورت پیتر
بعدا با شخصی به اسم ند نیلز ازدواج کرد

البته لازمه بگم یه اشتباه تایپی صورت گرفت
بعدا با ند لیدز ازدواج کرد*

علاقه یک طرفه نبود، قبل ازدواج بتی، پیتر و بتی روابطی داشتند که برای پیتر بیشتر مثل دوستی بود، عاشق بتی نبود عزیز.
این ماجرایی که شما میگی بخاطر این بود که پیتر میخواست بتی برگرده سر خونه زندگیش چون با وجود شوهرش میخواست بچسبه به پیتر 😐

به نطرتون کارنیج که استورهی کار های بی رهمانه و وحست ناکه نباید تو این لیست جابی داسته باشه ؟

شکی در بی رحم و وحشی بودن کارنیج نیست منتهی بحث بحث برتر بودنه.
در مقاله ی سایت های خارجی هم معمولا کارنیج جز تاپ 10 نیست!
البته معمولا.

این لیست براساس لیست بندی سایتای بزرگ کامیک بوکی درمورد این موضوع انتخاب شده.
بله کارنیج یا خیلی از دشمنان دیگه داره اسپایدی ولی پتانسیل این ده دشمن بخاطر کارهای خبیثانه ای که انجام دادن بیشتره.

برتر بودن با وحشی بودند فرق داره.
عمق شخصیتی، اهداف، میزان بلایی که سر هیروی داستان میاره و …
همه با هم باعث برتریت یه ویلین میشه نه فقط فوحشی بودن.

البته بعدا یه سری اتفاقات رخ داد
که ند لیدز توسط هاب گابلین شستشوی مغری داده شد
و با بتی بدرفتاری میکرد
و بتی تصمیم گرفت از ند جدا بشه
و رابطشو دوباره با پیتر بدست اورد ولی دیگه دیر شده بود و پیتر با مری جین رابطه داشت.

خلاصه اقا بهتره اون قسمت از مقاله رو ویرایش کنید
باتشکر

درواقع اولین عشقی که پیترپارکر به صورت دوطرفه تجربه کرد عشق با گوین استیسی بود. بله شما درست میگین بتی برانت اولین دختری بود که حتی بع پیتر محل داد.

ممنون از مهران عزیز برای مقاله خوبش… ویلن مورد علاقه من توی کامیک های اسپایدی کریونه…
از زمان هفت سالگیم و با سری انیمیشنی قدیمیش کلی بهش علاقه مند شدم…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *