doc-2015-03

معرفی کمیک:دکتر استرنج (2015)، پرتره سحرآمیز جادوگران!

doc-2015-01

دکتر استرنج (2015)، پرتره سحرآمیز جادوگران!

چندی پیش بود که فیلم دکتر استرنج با بازی بندیکت کمبریج بر روی پرده ی نقره ای به نمایش در آمد و علاوه بر سود سرشار، بازخورد های مثبتی  نیز در پی داشت .
حال اگر با تماشای این فیلم، مشتاق شده اید تا هر چه بیشتر به دنیای جادویی دکتر استرنج قدم بگذارید، در این معرفی کوتاه با ما همراه باشید.
جیسون ارون که پیش تر در عناوینی همچون “گناه اصلی” طرف دیگر” و ” استار وارز” طرفداران را به وجد آورده بود، این بار به سراغ جادوگر چیره دست دنیای مارول رفته تا در فضایی سحرآمیز خوانندگان را مجذوب حوادثی شگفت انگیز کند.
doc-2015-03
صفحات اول کمیک به مروری مختصر از سرگذشت دکتر استرنج می پردازد.نه آنقدر کوتاه که خواننده احساس کمبود اطلاعات کند، و نه آنقدر حجیم که سبب ملولیت و کسلی شود.با گذشتن از اولین صفحه خود را در میان نبردی جذاب، و صد البته  حریفی جذاب تر (!) خواهید یافت.استفاده مناسب و به جا مونولوگ ها سبب می شود تا خواننده کمی بیشتر به شخصیت اصلی احساس نزدیک کند و البته نمی توان از بارغه طنزی که به داستان تازگی می بخشد به سادگی گذشت.نویسنده به جای آن که  به روش سنتی شخصیت کاراکتر اصلی را از زبان دیگران و به دور از ظرافت روشن سازد، وی را از طریف اعمال و دیالوگ های خودش به خواننده معرفی می کند.این روند تا صفحات میانی داستان ادامه داشته و باعث می شود خوانندگان با عطشی هر چه تمام تر صفحات را ورق زده و در پی رسیدن به نقطه اوج داستان له له بزنند.
پس از گذشتن از نیمه داستان، اتفاقی روزمره که کاملا عادی به نظر می رسد (البته برای دکتر استرنج، نه ما!) زیرکانه جرقه جریان اصلی داستان که کشته شدن جادوگران اعظم در سرار ابعاد است را روشن می کند و اینجا است که یکی دو مونولوگ بسیار زیبا را تجربه خوهید کرد.هر چند نویسندگی جیسون ارون بسیار ماهرانه و خوب بوده است، اما از طراحی فانتزی و تاریک این کمیک نیز نمی توان گدشت.
doc-2015-02
کریس ماچالا که طراحی کمیک هایی هچون مردان ایکس غیر طبیعی و مردان ایکس جدید را بر عهده داشته، در این سری نیز به هنرنمایی می پردازد و الحق هم کار خویش را به درستی انجام داده است.طراحی و نقش زنی عمیقا با عناصر فانتزی و جادویی دنیای دکتر استرنج در هم می آمیزد و معجونی سحرآمیز از تناسب را برای خوانندگان به ارمغان می آورد. که با چاشنی هیولا های کریه المنظر کامل می شود! در صحنه هایی که دکتر استرنج طلسم خوانی را کنار می گذارد و دست به تبر می برد، دیدن بریده شدن اعضای شیاطین و هیولا ها بسیار لذت بخش است(هرچند به دلیل رعایت درجه سنی کمتر این مورد دیده می شود.) به شخصه صحنه ورود به کافه جادوگران و گفت و گو های انجام شده در آن را یادآور پاتیل درزدار هری پاتر(البته در مقیاسی تاریک تر) می دانم که یادآور دوران خوش هری پاتر فن ها بود!
اگر شیفته دنیا ها و روایت های جادویی، آن هم از نوع مارولیش هستید، این کمیک دقیقا مناسب شما است!
doc-2015-04