batman-v-superman-fight-kiss

Batman V Superman و Assassin’s Creed نامزدهای زرشک طلایی

batman-v-superman-fight-kiss

فصل، فصل اسکار است. فصل اسکار هم که باشد خب طبیعتا فصل زرشک هم هست! زرشک طلایی که از سال 1981 نگاهی انتقادی به عناوینی داشته که به احتمال زیاد روز بعد در مراسم اسکار مورد تجلیل قرار نخواهند گرفت.

انتخابات زرشک طلایی به وسیله اعضای حقوق بگیرش شامل صدها متخصص فیلم، خبرنگار و طرفداران سینما انجام میگیرد. این مراسم تعمدا به گونه ای طراحی شده که نسخه ای از اسکار با بودجه کمتر را به مخاطب یادآوری کند که البته، برعکس اسکار، بسیار نادر است اگر کسی بیاید و جایزه اش را تحویل بگیرد؛ در تمام طول تاریخ تنها پنج نفر برای دریافت جایزه خود حضور داشته اند و هفت تن دیگر هم پس از اتمام مراسم درخواست داده اند تا آن را برایشان ارسال کنند. بسیاری از برندگان این مراسم البته برنده اسکار هم بوده اند از جمله سندرا بولاک که جایزه بدترین بازیگر زن و بدترین زوج را در سال 2010 برای All About Steve برده و در همان سال هم بخاطر بازی در The Blind Side اسکار بهترین بازیگر زن را برنده شد و یا برایان هجلند که زرشک بدترین فیلم نامه را در سال 1998 برای The Postman برد و اسکار بهترین فیلم نامه اقتباصی برای L.A. Confidential را دریافت کرد.

نامزدهای زرشک طلایی 2017 هم از میان لیستی که هم اکنون در وبسایت Comic Book Movie موجود است انتخاب خواهند شد. لیست رسمی نامزدها در تاریخ بیست و سوم جنیوئری اعلام خواهد شد، دقیقا یک روز پیش از اعلام نامزدهای اسکار. اکثر بخش های مختلف زرشک همانند اسکار است، مثل بدترین بازیگر مرد یا زن نقش اصلی، بدترین کارگردان، بدترین فیلم و یا بدترین فیلم نامه.

michael-fassbender-in-assassins-creed-2

اما جایزه متمایزی هم تحت عنوان بدترین پیش درآمد، بازسازی، اقتباص و یا دنباله اهدا میشود که به راستی باید در مراسمی چون زرشک به این بخش توجه کرد. تا این لحظه درمیان بیشترین عناوین نامزد شده Batman V Superman: Dawn of Justice را با نُه نامزدی، The Divergent Series: Allegiant را با شش و Assassin’s Creed را با پنج نامزدی شاهد هستیم.

نکته جالب توجه دیگر درمورد زرشک آن است که افراد میتوانند در یک بخش برای چندین فیلم مختلف نامزد شوند. این امر بدان معنی نیست که آنها دو یا چندبار برای یک جایزه نامزد شوند، بلکه بدین معناست که کارشان در هردو یا چند فیلم آنقدر افتضاح بوده که درکنار باهم لایق زرشک هستند. بعنوان مثال امسال جرمی آیرنز بخاطر ایفای نقشش در هردو فیلم Batman V Superman: Dawn of Justice و Assassin’s Creed نامزد بدترین بازیگر پشتیبان مرد شده است.

لازم به تکرار است که لیست موجود هنوز لیست رسمی نامزدها نیست. لیست اصلی در تاریخ بیست و سوم جنیوئری منتشر خواهد شد و زرشک طلایی هم بیست و پنجم فبریه برگزار میشود.

هم چنان با ترینیتی همراه باشید تا از دیگر اخبار زرشکی هم مطلع شوید!

منبع: Comic Book Movie